Kıbrıs Sosyal Medya

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?
Markanın müşterileri ile birebir iletişime geçebildiği, anlık olarak tüm yenilikleri geniş kitlelere Ulaştırabildiği, yüksek reklam bütçeleriyle bile ulaşamayacağı hedef kitlesine çok daha düşük bütçe ve zaman ile ulaşabildiği platformun sağlandığı online bir network yapısıdır. Baba Bilgisayar bunun bilincinde aşağıdaki sosyal medya avantajlarını size kazanç olarak geri dönümü konusunda 7 gün 24 saat çalışmaktadır.

Yeni Nesil İletişim
Klasik mecralardan sıyrılıp yeni medya İnteraksiyonuna katılmak, herkesin olduğu yerde olmak

Monologdan Diyaloga
Geleneksel medyanın tek taraflı İletişiminden kurtulmak Yapılan reklam hakkında insanların neler konuştuğunu Bilmek ve bunun bir parçası olmak.

Dijital Çehre
Marka imajını güçlendirmek ve bilinirliği arttırmak Markanın sadece logodan ibaret olmadığı anlatmak

 Anlık Duyuruların Gücü
Yüksek Bütçeler Kullanmadan hedef kitleye mesajı verebilmek.Twitter ve Facebook gibi platformların anlık iletilerini gönderebilme gücünü kullanmak.Toplumda firmanız ve ürünleriniz ile ilgili yanlış bilinen doğruları etkili ve yaygın bir şekilde kitlelelere ulaştırma şansı.

Markalar Sosyal Medyadan ne bekliyor

 • Satışları Artırmak
 • Müşterilerle etkileşim kurumak
 • Lead Toplamak
 • Markayı Tanıtmak
 • Sosyal Mecrada PR
 • Pozitif içerik yerleştirmek (Seed)
 • Sosyal Medyada Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
 • İlgi noktalarını keşvetmek
 • Sektörü takip etmek

Müşteriler Sosyal Medyadan ne bekliyor?

 • Satın alma %60
 • İndirim %60
 • Yeni ürünlerden haberdar olma %73
 • Mevcut bir ürüne ulaşma %69
 • Ürün karşılaştırma ve yorumlar %68
 • Bağlılık hissi %64
 • Müşteri hizmetleri %63
 • Yeni ürün ve hizmet fikirleri sunmak %63

SOSYAL MEDYA VE DİJİTAL PAZARLAMA PLATFORMUNDA FİRMANIZ İÇİN NELER YAPARIZ?
Markanız için sosyal medya konumlandırma, iletişim, pazarlama ve takip sürecini yönetir, yatırımınızın geri dönüşünü size net bir şekilde sunacak raporlama hizmetlerini sağlarız.
Markanızı sosyal medyada konumlandırdıktan sonra komünite oluşturma amaçlı ve aynı zamanda hizmet ve ürünlerinizin tanıtımını sağlayacak kampanyalar, yarışmalar ve promosyona yönelik uygulamalar gerçekleştiririz.
Potansiyel müşteri kitleniz olan sosyal topluluklar ile markanız arasında aktif iletişimi sürdürmek amacı ile çeşitli pazarlama faaliyetleri düzenleriz. Böylece, markanızın online itibarını destekler ve aynı zamanda markanız için karlı bir pazarlama kanalı yaratırız.

 • DİJİTAL STRATEJİK PLANLAMA VE GELİŞTİRME
 • KONUMLANDIRMA
 • SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ VE TAKİP
 • TASARIM
 • DİJİTAL PR VE PAZARLAMA
 • RAPORLAMA VE ANALİZ
 • E-MAİL MARKETING
 • FACEBOOK UYGULAMALARI
 • REKLAM YÖNETİMİ

 

1.DİJİTAL STRATEJİK PLANLAMA VE GELİŞTİRME

İnternet, sosyal medya ve mobil platformlarda marka ruhunu yansıtacak konseptler ve özgün fikirlerle, hedef kitleye yönelik en uygun iletişim yollarının belirlenmesi sağlanır.
Markanızın hedef kitlesini göz önünde bulundurarak; sosyal medya üzerinde markanız ve faaliyet gösterdiği sektörler hakkında gerekli analizleri yaparız.
Ön analiz sonuçlarını değerlendirerek, markanız için en uygun sosyal medya iletişim ve pazarlama stratejisini belirleriz.

2.KONUMLANDIRMA
Kıbrıs’ta en yoğun kullanılan Facebook, Twitter, Linkedin, Foursquare başta olmak üzere, sosyal ağlar üzerinde markanız adına kurumsal sayfalar açar ve iletişim bilgilerini bu sayfalar üzerinden takipçilerle paylaşırız.
Sosyal ağlar üzerinde açılacak olan kurumsal sayfalarda, markanızın kurumsal kimliğini göz önünde bulundurarak gerekli görsel ve metinsel içerikleri paylaşırız.
Markanızın mevcut web sitesine, kurumsal sosyal medya sayfalarınıza yönlendirme amacı ile sosyal medya ikonları yerleştiririz. Mevcut web siteniz dâhilinde belirlenecek içerik sayfalarına sosyal medya üzerinde paylaşım ve etkileşim sağlayacak fonksiyonlar ekleriz

3.SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ VE TAKİP
Sosyal medya uzmanları tarafından belirlenen stratejiler doğrultusunda, marka ve doğru hedef kitlenin buluşması sağlanacak şekilde sosyal medya hesaplarının yönetilmesidir. Dijital pazarlamaya yönelik geliştirilen kampanya ve stratejilerle markanın kendi mecrası ve sadık takipçileri oluşturulur.

 • İçerik stratejilerinin belirlenmesi
 • İçerik kategorilerinin belirlenmesi
 • İçerik girişleri ve geri dönüşümün takibi
 • Kriz Yönetimi
 • Facebook içerik takibi ile paylaşılan tüm yorum ve fotoğrafları düzenli olarak kontrol ediyor, uygunsuz paylaşımları yayından kaldırma.
 • Anlık haber kaynağı olarak kullanılan Twitter’da takipçilerimizle iletişim kurarak firmanız ve ürünleriniz ile ilgili son haberleri duyurma
 • Kullanıcı sorularına en geç 1 gün içinde cevap verme
 • Fanların paylaşım yapmalarını, bizimle etkileşimde bulmalarını teşvik etme.
 • Markanızın hedef kitlesine sosyal Medya’da ulaşırız ve markanızı takip etmesini sağlarız. Bu sayede hedef kitlenizi sadık takipçilere dönüştürme.
 • Kurumsal içeriklerinizi düzenleriz ve sektörünüzle ilgili, ilgi çekici, özgün içerikler üretiriz. Bu içerikleri etkileşim sağlamak amacı ile sosyal medya kanalları üzerinde paylaşma.
 • Markanızın takipçilerini, sosyal medya kanalları üzerinde sağladığımız iletişim ve etkileşim ortamı ile potansiyel müşterilere dönüştürme.

4.TASARIM
Markanız için oluşturduğumuz sosyal medya sayfalarını, özel sekme, arka plan ve benzeri tasarımlar ile kişiselleştiririz.
Markanız adına planlanan sosyal medya iletişim ve pazarlama sürecinde belirlediğimiz aplikasyon ve benzeri uygulamaların ara yüz tasarımlarını oluştururuz ve kodlamasını gerçekleştiririz.
Deneyimli tasarım ve yazılım ekibimiz ile markanızın rakiplerinden farklılaşmasını sağlarız. Markanızın iletişim stratejisi kapsamında belirlediğimiz doğru mesajı, tasarım avantajı ile takipçilerinize açık ve net olarak iletilmesini sağlarız.

5.DİJİTAL PR VE PAZARLAMA
Geliştireceğimiz Facebook Uygulamaları sayesinde; markanız adına Facebook üzerinde çeşitli yarışmalar, kampanyalar, etkinlikler düzenleyebilir ve benzeri birçok promosyonel uygulama gerçekleştirebiliriz.
Geliştireceğimiz Facebook Uygulamaları ile “Facebook” üzerinde takipçilerinize markanız ve ürünleriniz için indirim ve hediye “fırsatları” sunarız. Fırsatları kapan kullanıcılar, arkadaşları ile mevcut fırsatı paylaşarak kendi indirimlerini arttırabilir.

Sosyal medya pazarlama ürünlerimiz ile markanızın takipçi kitlesini genişletir, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtırız. Böylece, sosyal medya yatırımınızın geri dönüşünü gözle görülür bir biçimde alırsınız.
Twitter’de Hashtag instagram ve mention kullanarak kampanyalar düzenleyerek takipçi sayısı artırılacak ve ayni zamanda firma yada ürün pazarlaması gerçekleştirilecektir.

Firmanızı veya ürününüzü tanıtan bir video prodüksiyonu yapıp facebook üzerinden paylaşım veya beğenme ile ilgili kampanyalar düzenleme.
Takipçileriniz ile etkileşimi sağlamak için firmanız ve ürünleriniz hakkında anket oluşturma.
Takipçilerinizi artırmak ve sizinle etkileşime geçirmek için yarışmalar veya kampanyaların düzenleme.
Facebook da Like(Beğen) ve Share(Paylaş) buttonları kullanılarak Kampanya düzenleyip takipçi sayısı artırılması:

Firmamızın bünyesinde bulunan Kıbrıs Adası isimli Facebook Sayfasında Reklam ve Kampanyalarınızın haftada bir yayınlanması.
https://www.facebook.com/SosyalMedyaKibris (Takipçi sayısı 14.500 Kişi)
https://www.facebook.com/kibrislilar (Takipçi sayısı 30.500 Kişi)
Firmamızın bünyesinde bulunan ve gün geçtikçe takipçileri çoğalan Kıbrıs Medya Takip Facebook sayfası ve Twitter kullanıcısı aracılığı ile Haber ve Kampanyalarınızın duyurulması.
https://www.facebook.com/KibrisMedyaTakip
https://twitter.com/KibrisMedya
6.RAPORLAMA VE ANALİZ
Analizlerle markanızın ve markanızın bulunduğu sektörün, internet ve sosyal medyadaki algılanışını ölçmek, marka ile ilgili konuşulanları, yazılanları takip ederek ve bu içeriklerin raporlarını düzenleyerek markanızın online itibar seviyesini belirlemekten ibarettir. Haftalık ve aylık olarak çıkarılan raporlamalar ve analizlerle markanın gelişim aşamalarının takibi sağlanır.

7.E-MAIL MARKETING
Müşterilerinizin e-mail listesi kullanılarak haftada bir arzu ettiğiniz görsel veyahut yazılı içerik gönderilecektir. Arzu edildiği takdirde Kıbrıslı kullanıcılara ait 35.000 kişilik e-mail veri tabanı kullanılarak aylık, haftalık veya kampanya odaklı olarak kullanıcılar bilgilendirilecektir.

8.FACEBOOK UYGULAMALARI
Facebook, markalar için kendilerini ifade edebilecekleri, hedef kitleleriyle pozitif iletişime geçebilecekleri ve en önemlisi, tüm bunlar etrafında pazarlama faaliyetlerini yürütebilecekleri platformları bir arada sunmaktadır. Facebook’un özel standartları doğrultusunda sosyal medya ve yazılım uzmanları tarafından hazırlanan Facebook uygulamaları ile online kitlelerin marka sayfalarına yönlendirilmesi sağlanır. Geliştirilecek Uygulamalar ek olarak ücretlendirilecektir.

9.REKLAM YÖNETİMİ
Kurgulanan strateji, takipçi kitle verileri ve ticari hedeflerinizi göz önüne alarak hedef kitlenizi belirliyoruz. Reklamlarınızı görüntülemesini istediğimiz kitleyi, yaş aralığı, cinsiyet, ülke, şehir, medeni durum, hobiler ve ilgi alanları gibi birçok önemli kritere göre seçebiliyoruz. Böylece reklamlarınızın, tam olarak hedef kitlenize gösterilmesi mümkün oluyor. Düzenli raporlamalarla geri dönüş ve istatistikleri değerlendiriyor ve size sunuyoruz.

Facebook Twitter Email WhatsApp WhatsApp
Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgileri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.