Shazam’da Sesle Birlikte Artık Görüntülü Tarama da Yapılabilecek

Facebook Path Uygulamasını Kopyalıyor
27 Mayıs 2015
Ve Windows 10’un Yayınlanma Tarihi Resmi Olarak Açıklandı
1 Haziran 2015

iOS ve Android platformu dahil aktif olarak 200 milyona yakın kullanıcısı olan Shazam, artık ses taramanın yanı sıra görüntüleri de tarayacak.

Bugün Visual Shazam olarak açıklanan yeni uygulamayla Shazam kullanıcıları, sesin yanı sıra görüntü olarak da birçok nesneyi tarayabilecek.

Şirket ilk olarak Levi’s, Guerlain, Hearst, Condé Nast, Time, Harper Collins ve Disney gibi şirketlerle işbirliği yaptığını açıkladı. Bu şirketlere ait ürünlerin üzerindeki Shazam logosu taratıldığında, kullanıcıların karşısına arttırılmış gerçeklik videoları çıkacak.

 Peki bu sistem nasıl işliyor?

Mesela Welcome to Night Vale isimli dünyaca ünlü kurgu radyo programına ait hikayelerin anlatıldığı bir CD satın almak istiyorsunuz. Üzerindeki Shazam logosunu uygulama üzerinden tarattığınız zaman kamera arkası görüntüleri dahil birçok özel videolar gösteriliyor. Bunun dışında üzerinde Shazam logosu olan bir filmin DVD kutusunu tarattığınız zaman, filmin albümü karşınıza çıkacak ve dilerseniz satın alabileceksiniz.

Shazam’da Sesle Birlikte Artık Görüntülü Tarama da Yapılabilecek

Sesten sonra görüntü tarama fonksiyonunu da bünyesine katan Shazam, bu özellikle birlikte popülaritesini ve dolayısıyla gelirlerini daha da arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir