Project Description

Kıbrıs’ın sağlıklı yaşam ve hayat tarzı portalı İYİYİM BEN! Baba Haber Sistemini tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.

Baba Haber Sistemi Genel Özellikleri

Sitenin veri tabanı MSSQL, ara yüzü .Net ile yazılmıştır. Görsel alanların kontrolü CSS3 ve Less Kontrolleri ile esnek bir kontrol için zemin oluşturmaktadır. Tüm görsel öğeler kullanıcı tarafından değiştirilebilecek esneklikte, tüm yazıların punto, font ve renkleri kullanıcı tarafından kolaylıkla değişecektir. Tüm bu güçlü teknolojileri barındırabilecek bir Windows sunucu sizin adınıza kiralanacaktır.

Haber Modülü
Bu modül Web Sitesine haber eklemek için kullanılacaktır. Haberler kategorilere eklenebilecek ve kullanıcı bu kategorileri yaratabilecektir. Her kategoriye ait bir kategori ana sayfası ve Manşet sistemi bulunmaktadır. Kategorilere eklenen son haber otomatik olarak kategori manşeti olarak yayınlacaktır.

Haber Yayın Alanları:
Haberlere ayni Manşet, Spot, Alt Spot, Üst Spot, Yan Spot gibi özellikler tanımlanabilecek ve sayfada daha çarpıcı şekilde yayınlanması sağlanabilecektir. Bu bölümler tamamen kullanıcı kontrolünde olup yayınlanma şeklini kullanıcı belirleyecektir. Sadece Haber Başlıkları, Sadece Fotoğraf, Fotoğraf ve Haber Başlıkları şeklinde yayınlamak mümkün olacak ve bunu kullanıcı çok kolay şekilde yönetim panelinden ayarlayabilecektir.

Haber Kategorileri:
Haberlerle ilgili kategoriler istenilen miktarda eklenip çıkartılabilecektir. Ayni zamanda haber kategorilerinin ana sayfada görünüp görünmemesine kullanıcı karar verip ayarlayabilecektir. Ana sayfada görünen haber kategorileri varsayılan ayar olarak 6 haber içeren ve Habere ait fotoğraf, Haber başlığı ve Haber özeti şeklinde çıkmaktadır. Bu görünüm tamamen kullanıcının kontrolünde olup, Haber sayısını artırıp azaltabilecek ve haberin görünümü üzerinde kontrol sahibi olacaktır. Kategorileri sadece Fotoğraf, sadece haber başlığı veya Fotoğraf ve Haber başlığı şeklinde değiştirebilecektir.

Sosyal Medya:
Tüm haberler Twitter, Google Plus, Linkedin ve Facebook Sosyal Ağ mecraları ile paylaşılabilecektir. Ayni zamanda ana sayfayı ziyaret eden kullanıcılara bu Sosyal Ağları takip etmeleri için beğen/Takip etmeleri için Pop-up penceresi ile teşvik edilecektir. Bu modüle istenildiği zaman kapatılabilecektir. Ayni zamanda anasayfada Facebook Like Box ile Facebook sayfanızı beğenenler teşhir edilip beğenmeleri teşvik edilecektir.

Habere Fotoğraf Ekleme
Haber eklemek artık çok daha kolay, zahmetsiz ve performanslı olacaktır. Habere ekleyeceğiniz her fotoğraf 7 ayrı boyutta otomatik olarak kayıt edilecektir. İstenilen boyuta tercih edilecek üç farklı yöntem uygulanabilmektedir. Yüzdelik olarak, Kırpılarak ve kullanılacak alana sığdırma yöntemleri kullanılacaktır.  Manşet, Spot ve haber detayı için ayrı boyutta ve gerekli kesim işleminden geçip kayıt olacaktır. Bu durumda sizin sadece ham fotoğrafı yüklemeniz yeterli olacaktır.

Haber Yayını Zamanlaması
Bu fikri biraz geliştirip, ayrı bir motor geliştirip, sadece haber değil, anlık giriş gerektirmeyen hemen hemen her türlü içeriğin ileriki bir zamanda siteye otomatik olarak eklenmesine yönelik bir yapı geliştirdik. Bu özellik sayesinde, önceden haber ekleyebilecek fakat sizin belirlediğiniz ay/gün/saat da yayınlanacaktır.

Haber Tag (Etiket)
Her haberin girişi esnasında Tag(Etiket) girilebilecek ve bu etiketler sayesinde çok daha hedefe ulaşan aramalar yapılması söz konusu olacaktır.

Baba Haber Sistemi tüm özellikler için lütfen tıklayın