PlayStation’a IŞİD saldırısı

WhatsApp Kullananlar Dikkat!
25 Ağustos 2014
Instagram’dan yeni uygulama: Hyperlapse
28 Ağustos 2014

PlayStation’ın internet üzerinden verdiği hizmetler tamamen çökertildi.

PlayStation oyun konsolu üreticisi Sony’nin sunucularına düzenlenen siber saldırılar sonucu PlayStation’ın internet üzerinden verdiği hizmetler tamamen çökertildi.

Sony yetkilileri saldırıları düzenleyenlerin @LizardSquad adlı Twitter hesabını kullandığını belirtti.

SONY SUNUCULARINA IŞİD BAYRAĞINI DİKTİK

@LizardSquad hesabından paylaşılan mesajlarda ise, “Bugün Sony’nin sunucularına IŞİD bayrağını diktik” ifadesi yer aldı.

Sony sözcüsü Tokyo’da yaptığı açıklamada bir de bombalı saldırı tehdidi aldıklarını açıkladı.

USA Today gazetesinin aktardığına göre, Lizard Squad adlı grup Twitter hesaplarından, Sony Online Entertainment’ın Başkanı John Smedley’in içinde bulunduğu American Airlines havayoluna ait bir uçakta ‘patlayıcı bulunduğuna’ dair bir mesaj paylaştı. Bunun üzerine uçağın rotasının değiştirildiği bildirildi.

Smedley ise ayrı bir açıklama yaparak “Evet uçağım rotasını değiştirmek zorunda kaldı. Daha fazla bilgi paylaşamıyorum. Sorumlular adalet önünde cevap vermek zorunda kalacak” dedi.

FBI DEVREYE GİRDİ

John Smedley’nin de içinde olduğu American Airlines’a ait yolcu uçağı Dallas’tan San Diego’ya uçarken Phoenix eyaletine yönlendirildi.

Sony’e düzenlenen siber saldırıda bilgisayar korsanlarının yapay kullanıcı trafiği yaratarak sistemi aşırı yüklediği ve işleyemez hale getirdiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir