Nokia ismi tarih oluyor!

Online alışverişte patlama
Online alışverişte patlama
28 Ekim 2014
Samsung telefonları bekleyen tehlike
Samsung telefonları bekleyen tehlike
30 Ekim 2014

Microsoft, Nokia markasını telefonlardan resmen çıkardı; işte Nokia telefonların yeni ismi…
Microsoft, geçtiğimiz günlerde Nokia markasını bıraktığını, gelecekteki telefonlarını Microsoft Lumia olarak adlandıracağını duyurmuştu.

Resmi duyuruyla birlikte Microsoft, yeni markanın cihazlarının üzerinde nasıl görüneceğini gösteren iki görsel de yayınladı (yukarıda ve aşağıda). Yeni düzende arkadaki Nokia markası yerine Microsoft’un koyu harflerle yazılmış adı ve Windows logosu bulunuyor.

nokia-microsoft

Telefonların adı değişse de Microsoft, Lumia sahiplerine hizmet vermeye devam edecek. Firma, Cuma günü yaptığı duyuruda şu anki Nokia kullanıcılarını desteklemeye devam edeceğini söylemişti. Microsoft, 2012’de Windows Phone 7’den Windows Phone 8’e geçişte gelecekteki tüm cihazlarının en az 18 ay yeni güncellemelerle destekleneceğini söylemişti.

Nokia markası akıllı telefonlardan kaybolacak olsa da, bazı “feature” telefonlarda kullanılmaya devam edilecek. İlk Microsoft Lumia telefonuyla ne zaman tanışacağımız konusundaysa henüz herhangi kesin bir bilgi yok. Firmanın tek söylediği, bunun “yakında” olacağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir