Microsoft’un Arama Motoru Bing İçin Geliştirdiği Oyun: Bing Pong

Facebook’un Logosu Değişiyor!
1 Temmuz 2015
Facebook’ta Kimlerin Sizi Arkadaşlıktan Çıkardığını Takip Edin
6 Temmuz 2015

Microsoft, Google’dan görmeye alışık olduğumuz ‘arama motoru üzerinden oynanabilen oyun’ tarzındaki Bing Pong oyununu Bing arama motoru üzerinden yayımladı.

Google’ın arama motorunda bazı oyunlar aratıldıktan sonra direkt olarak oynanabiliyor. Buna benzer bir çalışması da yazılım devi Microsoft’tan geldi. Microsoft’un geliştirdiği Bing Bong isimli oyun, Bing arama motoru üzerinden “pong” diye aratıldığında direkt olarak oynanabiliyor.

Oyunla ilgili bilgi vermek gerekirse bir top ev karşılıklı iki raketin olduğu oyun, isterseniz tek isterseniz de iki kişi olacak şekilde oynanabiliyor. Klasik masa tenisi mantığında fakat oldukça eski grafiklere sahip olan Bing Pong, zaten ofiste ya da evde zaman geçirmek için hazırlanmış basit bir oyun. Mouse ya da klavyedeki “K” ve “M” harflerini kullanarak raketi kontrol edebildiğiniz oyunda, topu karşı tarafın erişemeyeceği bölgelere atarak puan toplamaya çalışıyorsunuz.

Microsoft’un Arama Motoru Bing İçin Geliştirdiği Oyun Bing Pong

Eğer Bing arama motorunu kullanmıyorsanız oyunun normal linkine buradan, 3 boyutlu versiyonuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir