Microsoft Edge, Windows 10 Yapı 10147’de Geliyor!

İnternet Hızını 20 Kat Arttıracak Yeni Bir Tarayıcı Geliyor
20 Haziran 2015
Facebook, ”İlk Gör” Özelliğini Test Etmeye Başladı
24 Haziran 2015

Microsoft tarafından Internet Explorer yerine geçecek olan yepyeni tarayıcı  Microsoft Edge artık Windows 10 TP Sürümü’nde de yerini alıyor.

Microsoft‘un merakla beklenilen ve şimdiden binlerce kişi tarafından test edilmekte olan yepyeni işletim sistemi Windows 10 hayli iddialı geleceğinden bahsetmiştik. Özellikle Mobil, PC ve Xbox platformlarını tek sürüm üzerinden yönetilebilecek olması ile falzasıyla dikkat çekmesi beklenilen Windows 10’un en dikkat çekici yeniliği ise yılların efsanesi Internet Explorer‘dan vageçerek Project Spartan olarak ortaya çıkan ve şimdi Microsoft Edge adını alacağı belli olan tarayıcı değişikliği olarak söyleyebiliriz.

Son dönemde ciddi şekilde toplarlamış olsa da yavaşlığı ile dillere destan olmuş IE’nın değişiklik hamlesi ve yeni motor kullanımı gibi detaylar ile Chrome ve Firefox vb tarayıcılara rakip olacağa benziyor.

 

 

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü’nde Project Spartan olarak yer alan bu yeni tarayıcı 10147 Yapı numaralı güncellemesi ile Microsoft Edge adını alacak.

Microsoft Edge, Windows 10 Yapı 10147'de Geliyor!

Resmi çıkışına 1 ay kala hala ufak tefek hataları olan Windows 10’da he yapı güncellemesi ile bazı detaylar düzeltilirken 29 Temmuz 2015’e yetiştirilmeye çalışılıyor.

Son olarak Wzor’a göre yapı, bir dizi hata onarımı da sunan bu yeni yapı numarasında Wi-Fi sürücüsülerinde düzenleme, Edge’de video izleme konusunda çeşitli geliştirmeler ve isteyen, beğenmeyen kullanıcılar için Windows 7, 8 veya 8.1’e geri dönüş yeteneği eklenecek. Ancak OneDrive’ın klasik CPU kullanım hatası bu yapıda da devam edecek.

Microsoft Edge, Windows 10 Yapı 10147'de Geliyor!

Aşağıda güncelleme olarak Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü’nü kullanan kullanıcılara gelecek Yapı 10147’deki son haline ait görselleri aşağıda görebilirisiniz.

Microsoft Edge, Windows 10 Yapı 10147'de Geliyor! Microsoft Edge, Windows 10 Yapı 10147'de Geliyor! Microsoft Edge, Windows 10 Yapı 10147'de Geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir