Bizi Arayın! +90 (392) 227 08 44|info@bababilgisayar.com

Makale

/Makale
903, 2016

Fidye Virüsleri (TURKCELL-PTT) – Korunma Yöntemleri ve Çözüm Önerileri

Cryptolocker ve Ransomware (fidye) virüsleri en tehlikeli zararlı yazılımlardan ve maalesef ki farklı varyasyonları ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. İlk zamanlarda çözüm bulunamayan virüslere karşı geliştirilen önlem ve çözümler söz konusu ancak bu çözümler yeni virüs varyantları nedeniyle kısa süre içerisinde çözümler etkinliğini yitirebiliyor. 2014 yılı sonlarından itibaren ülkemizde yayılmaya başlayan bu virüs türlerinin dünya […]

2511, 2014

Telefona Uzun Süre Bakmak Omurgaya Ne Kadar Yük Bindiriyor?

Önceleri saatlerce bilgisayarın başında kalırdık. (tabii hala böyle olanlar mutlaka vardır) Fakat bunun yerini sanırım gün geçtikçe akıllı telefonlar almaya başladı. Bazı telefonlar var ki standart düzeyde bir bilgisayarın sistem özelliklerinden çok daha üst seviyedeler. Böyle olunca da hayatımızın her dakikasında elimizde oluyorlar. Peki telefona odaklanıp bakmak, insan vücuduna ne kadar zarar veriyor?

New Yorklu cerrah […]

811, 2014

Google Street View ile keşfedebileceğiniz nefes kesen 10 yer

Görüp de gidemediğiniz, gidip de gezemediğiniz yerleri ayağınıza getiren Google Street View, fotoğrafçıların oyun sahası haline geldi.

Google Street View her zamanki gibi çok çalışıyor. Ancak son dönemlerde Google’da öne çıkan bir grup varsa, o da fotoğrafçılar. Dünyanın pek çok güzel yerine gidip Google fotoğrafçıları tarafından çekilen fotoğrafları Google Street View uygulaması ile görmek mümkün.

İşte Business Insider’da […]

2710, 2014

Bilgisayarlar öğrenme biçimini değiştiriyor mu

Teknoloji, öğrenme ve düşünme biçimimizi geliştirebilir mi? Google yetkilisi yeni bir eğitim çağına girdiğimiz görüşünde…

“Bu keşfiniz öğrenen kişide unutkanlığa neden olacak; çünkü hafızalarını kullanma ihtiyacı duymayacaklar,” diyerek yeni bir teknolojiye yönelik bir kaygıyı ifade ediyordu bir yorumcu. “İnsanlar birçok şeyin dinleyicisi olacak, ama bir şey öğrenmeyecek; bilgeymiş gibi görünecekler ama bir şey bilmeyecekler.”

Socrates bu sözleri […]

810, 2014

Chrome 64-bit mi 32-bit mi kullanmalı?

Chrome’un 64-bit sürümü, 32-bit sürümünden daha mı hızlı?

Web tarayıcısı pazarında liderliği kimseye bırakmak istemeyen Chrome’un 64-bit sürümü, geçtiğimiz ay ortaya çıktı. 64-bit işlemciye sahip olup Windows 7, Windows 8 ve üzerini kullananlar, Chrome’un bu yeni sürümünü kullanabiliyorlar.

Neden 64-bit Chrome?

Google’ın Windows için Chrome’un 64-bit sürümünü geliştirmesinin birkaç nedeni var:

– Hız: Google’a göre 64-bit Chrome, özellikle görsel […]

1609, 2014

Facebook’un en büyük tuzakları

Facebook’ta masumca dolaşırken PC’nizi “kaptırmamak” için, işte bu 5 şeye dikkat etmeniz şart!
Hayatınızın Facebook’suz nasıl olduğunu muhtemelen hatırlamıyor, böyle bir hayat hayal edemiyorsunuz. Hayatımızın dış dünyaya açılan önemli kapılarından biri haline gelen Facebook, dev kullanıcı kitlesi dolayısıyla saldırganların ilgisini en çok çeken yerler arasında. Dikkatli olmamanız halinde, Facebook’ta gezdiğinizi düşünürken PC’nizi zararlıların eline teslim edebilir […]

3008, 2014

Online bankacılık yeterince güvenli mi?

Mobil bankacılık güvenli mi?

Önceleri insanlar bankalara taşınması konusunda güvenlik açısından sıcak bakmıyordu. Ancak şuan bir çok banka değişik güvenlik sistemleriyle bunu kullanıcılarına sunuyor.

Şifrelenmiş WiFi ya da Mobil data kullanan banka uygulamaları hakkında aslında çok fazla endişelenmenize gerek yok. Tabi her sistemin de bir açığı olduğu doğru. Öte yandan Metro Star […]

1908, 2014

Facebook’ta bu tuzaklardan uzak durun!

Her geçen gün daha da artan Facebook tuzaklarına düşmek istemiyorsanız, işte dikkat etmeniz gereken önemli noktalar…
Şüphesiz Facebook’un en iyi özelliklerinden biri de hesabınıza istediğiniz yerden kolayca ve özgürce erişebilmeniz. Fakat bu özgürlük, kişisel bazı sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Hesabınızın güvenliği konusunda dikkatli davranmalısınız.

Bu yazımızda size hacker’ların Facebook şifrenizi ele geçirmek için sıklıkla kullandığı 5 yolu […]

1908, 2014

Akıllı telefon bağımlılığı stres yaratıyor

Tatildesiniz ama bir yandan da uyanır uyanmaz iş yerinize ait e-postalarınızı kontrol ediyorsunuz.

Kaldığınız otelde kablosuz internet yoksa veya dağın tepesinde cep telefonunuz çekmiyorsa telaşlanıyorsunuz.

Telefonunuzun pili azalmışsa huysuzlanıyor, ofiste değilseniz işlerin ters gideceği endişesi taşıyorsunuz.

Bunların hepsi, cep telefonu bağımlılığının yarattığı “sürekli erişilebilir” olma” stresinin tipik işaretleri.

Kimileri için, taşınabilir bağlantı cihazları sabah 9, akşam 5 arası çalışma […]

1808, 2014

Aklınız aracınızda kalmasın, sizi arayanlar plakanızdan ulaşsın !..

PLAQUERY Nedir? Ne işe yarar?
Plaquery, arabanız ile ilgili acil durumlarda, aracınızın plaka numarası üzerinden mesaj gönderilerek size ulaşılmasını sağlar.

Tipik Kullanım Örnekleri Nelerdir?
• Yanlış yere park edilmiş bir araç, sizin yerinizden çıkmanızı engelliyorsa, hemen PLAQUERY üzerinden sizi engelleyen aracın plakasını yazıp, sahibine anında mesaj gönderebilirsiniz.
• Komşunuzun veya tanımadığınız herhangi birinin arabasına zarar verildiğini gördünüz, acilen bilgi […]