iOS’un Türkçe Dil Destekli Klavyesi Swype, Bir Süreliğine Ücretsiz

Samsung, S6 ile Sıfırdan Başlamaya Hazırlanıyor
Samsung, S6 ile Sıfırdan Başlamaya Hazırlanıyor
10 Kasım 2014
LG'den Animasyonlu Akıllı Telefon LG AKA
LG’den Animasyonlu Akıllı Telefon: LG AKA
12 Kasım 2014
iOS’un Türkçe Dil Destekli Klavyesi Swype Bir Süreliğine Ücretsiz

Swype, aralarında Türkçeyle birlikte 16 farklı dil desteğinin de bulunduğu bir klavye uygulaması.

0.99 dolar gibi cüzi bir rakamda satışa sunulan ve iOS 8 için gelen kapsamlı bir güncellemeyle birlikte emoji önerileri de sunan Swype, Apple Store tarafından haftanın uygulamaları arasına girdi. Üstelik bir süre boyunca ücretsiz olarak sunulacak.

Üçüncü parti klavye uygulamaları arasında en fazla kazanç sağlayan Swype, kelimeleri tek bir parmak ile yazmanıza olanak sağlıyor. Bu konsepte yabancı olanlar, klavye uygulamasında harflere tek tek basmak yerine elini kaldırmadan sırayla dokunarak yazı yazabiliyorlar. Hangi kelimeyi yazdığınızı hızlı bir şekilde tahmin eden uygulama, Türkçe dilinde de oldukça başarılı.

Swype Tema

Swype’ı Türkçe dilinde kullanabilmek için, ayarlar menüsündeki klavye seçeneklerine eklemeniz ve tam erişime izin vermeniz gerekiyor. Bu şekilde dil seçeneğini sanal klavyenizdeki Tab tuşuna uzunca basarak değiştirebilir ve Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.Swype TR
Swype’ı iPhone dışında iPad ve iPod Touch cihazlarınız da kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı iOS platformunda denemek isteyenler buraya, Google Play içinse buraya tıklayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir