Instagram en havalı özelliklerinden birini devre dışı bırakıyor!

Snapchat’in Özelliklerini Alaşağı Facebook’un Yeni Hedefi Twitter
6 Eylül 2016
WhatsApp’ın Kodlarında “Fuck Apple” İbaresi Ortaya Çıktı!
9 Eylül 2016

Instagram’ın sevilen özelliği fotoğraf haritası, sevenlerine veda ediyor. 

Bu özellik, haritaya yerleştirilen küçük fotoğraflar sayesinde dünya çapında çeşitli konumlarda paylaşılmış olan fotoğrafları görmenizi sağlıyordu.

Profilinizi ziyaret ederek ve fotoğraf gridinizin üstündeki harita pinine basarak hala kendi fotoğraf haritanızı görmeniz mümkün. Ancak yakın zamanda bu özelliğin de kalkacağı düşünülüyor.

Instagram-Photo-Map-796x398-600x300

Fotoğraf haritası, ziyaret ettiğiniz bir yerin fotoğraflarını arkadaşlarınıza göstermek istediğinizde oldukça kullanışlı bir şekilde hizmet veriyordu.

Yine de Instagram uygulamanın diğer konum odaklı özelliklerini kapatmıyor. Yani fotoğraf paylaşırken konumu etiketleyebileceksiniz ve belirli bir yerde bir topluluk tarafından paylaşılan fotoğraflara bakabileceksiniz. Ayrıca uygulamanın API’si de yazılım geliştiricilerin herkese açık gönderilerdeki konum bilgilerini çekmelerini sağlayacak.

Instagram’ın bu hareketi; Snapcaht’in bir benzeri olan Hikayeler özelliğinin fonksiyonunu ve odağını kendi platformunda düzenli içerik paylaşımına yöneltmiş durumda olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir