iCloud saldırısından korunma yolları!

Gmail’den kullanıcıyı sevindirecek yenilik
Gmail’den kullanıcıyı sevindirecek yenilik
22 Ekim 2014
Ebola virüsü bilgisayara bulaşmaya başladı
Ebola virüsü bilgisayara bulaşmaya başladı!
24 Ekim 2014
iCloud saldırısından korunma yolları

Dünyanın önde gelen bilgi güvenliği ekibi Comodo, hacker saldırılarından korunmanın sanıldığından çok daha ucuz ve kolay olduğunu açıkladı.
Hollywood ünlülerinin cep telefonlarının hacklenmesi ile bilgi güvenliği konusu tekrar günlük kullanıcının gündemine oturdu. Ünlülerin özel fotoğraflarının internette paylaşmasıyla sonuçlanan iCloud saldırısı, beraberinde Apple’ın güvenlik protokollerinin sorgulanmasına neden oldu. Telefonunuzun hacklenmesini engellemek için alınacak en güvenli önlem ise, Apple’ın cep telefonlarında sağlamış olduğu iCloud hizmetini devre dışı bırakmak.
Apple firmasının sağlamış olduğu bulut üzerinde veri yedekleme hizmeti olan iCloud hizmeti, iPad, iPod, iPhone, Mac gibi mevcutta bulunan bütün ürünlerde, bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilme imkanını kullanıcılarına sunuyor. Bu cihazlarda sahip olduğunuz resim , müzik , video, rehber bilgilerinizi iCloud bulut sunucularında bir kopyasını oluşturarak, varsa diğer Apple cihazlarınıza bu verilerinize erişilebilirliği sağlayan bir kolaylıktan faydalanılıyor. Olası cihaz değişikliklerinde ya da veri silinmesinde bu bilgilere kolaylıkla geri ulaşılabilmeyi, cihazlarınızda her eklenen yeni veri için otomatik olarak bulut tarafından bir kopyasının oluşturulmasını sağlayarak size sunabiliyor. “Apple ID” adı verilen bir Apple kimlik bilgisinin ücretsiz oluşturulması ile bu hizmetlerden istediğiniz Apple cihazınızdan faydalanabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir