Facebook Beğen Tuşu, Emoji Desteği İle Güncellendi!

Notebook ve Tablet Sevgililer Günü Kampanyası (Şubat 2016)
5 Şubat 2016
Fidye Virüsleri (TURKCELL-PTT) – Korunma Yöntemleri ve Çözüm Önerileri
9 Mart 2016

Facebook beğen tuşu başlangıcından bugüne ilk kez değişime uğradı. Yıllardır Facebook’tan talep edilen “Beğenme” tuşu gelmese de, artık paylaşımlar ile ilgili duygularınızı 5 ayrı emoji ile ifade edebiliyorsunuz.

Facebook‘un en önemli özelliklerinden biri olan “beğen” tuşu sosyal ağın başlangıcından bugüne ilk kez değişime uğradı. Geçtiğimiz yılın sonunda testlerine başlanan emoji destekli beğen tuşu özelliği bugün herkes için kullanılabilir duruma geldi. Yeni beğen tuşu “beğen” seçeneğinin dışında “muhteşem“, “hahaha“, “inanılmaz“, “üzgün“, “kızgın” seçeneklerini içiyor.

 Facebook Yeni Beğen Tuşu Nasıl Kullanılıyor?

Yeni özelliğin kullanımı ise oldukça basit. Haber kaynağında gördüğünüz paylaşımların altında yine klasik “beğen” tuşu bulunuyor. Bu nedenle “emojiler neden ben de çıkmadı!” diye dertlenmenize gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, imleci “beğen” tuşunun üzerine sürekleyerek emoji seçeneklerinin çıkmasını beklenmek. Birkaç saniye içerisinde tüm emojiler ve seçenekler karşınızda listelenecek. Eğer hala çıkmadıysa, web tarayıcınızın geçmişini ve çerezlerini silerek Facebook’a tekrar giriş yapmanızı öneririm.

Hepinizin bildiği gibi, Facebook üzerindeki paylaşımlar için bugüne kadar beğenmek ya da yorum yapmak dışında herhangi bir şansımız  bulunmuyordu. Sizin de zaman zaman “beğenme” tuşu olmasını istediğiniz anlar olmuştur. Güncelleme ile birlikte “beğenme” diye bir seçenek çıkmasa da (Mark Zuckerberg bunu asla olmayacağını açıklamıştı) diğer duyguları yansıtan emojiler işinize yaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir