Facebook, Artık WhatsApp’la Birlikte Çalışacak

Windows 10’daki Video ve Müzik Uygulamaları Yayınlandı
2 Nisan 2015
Microsoft, İleride Devrim Niteliğinde Bir Değişikliğe Gidebilir
7 Nisan 2015

Bildiğimiz üzere WhatsApp uygulaması Facebook’a ait ama şirketin bu mesajlaşma uygulamasıyla ne yapacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmamakta. Bu zamana kadar Facebook ve Whatsapp ayrı ayrı çalışmalarını sürdürüyordu. Facebook, GeekTime’ın haberine göre, bu iki uygulamanın bu kadar ayrı çalıştığı dönemlere bir son vermeye hazırlanıyor.

Haftasonu Geektime, Facebook’un WhatsApp ile birlikte integrasyon testleri yaptığını öğrendi. Bu testleri şu anda sadece Android üzerinden sürdüren şirketin yaptığı çalışmalarla ilgili ekran görüntüleri sızdırıldı. Aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz üzere Facebook gönderilerinde WhatsApp ikonu bulunuyor. Bu ikona tıklayarak gönderiyi bazı WhatsApp kişileri ile paylaşabileceğiz. Whatsapp integrasyonlu Facebook sol taraftaki fotoğrafta.

Facebook, Artık WhatsApp'la Birlikte Çalışacak1

Aslında çokta büyük bir yenilik olduğu söylenemez sonuçta Facebook gönderilerimizi zaten arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Sadece paylaşma evresine birkaç adım daha ekleyen bu yeni özellik şu anda olabileceği en basit halinde. Bu özelliklerin gelmesiyle hem Facebook’ta hem de Whatsapp’ta yeni ikonlar görmeye başlacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir