YouTube ve Google Maps Çevrimdışı Kullanılabilecek

Ve Windows 10’un Yayınlanma Tarihi Resmi Olarak Açıklandı
1 Haziran 2015
Facebook “Kaydedilmiş Mesajlar” Özelliğini Denemeye Başladı
3 Haziran 2015

Google, geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘’Google i/o ‘’ etkinliğinde Google Maps ve YouTube’un çevrimdışı olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Google kurulduğundan bu yana gerçekten büyük değişime uğradı. Arama motoruyla yola çıkan şirket, bünyesine kattığı diğer teknolojilerle birlikte çıtayı zirveye taşıdı. Hepimizin bildiği gibi Google’ın kullanıcılara sunduğu hizmetler arasında Google Maps ve kısa süre önce satın alınan YouTube da bulunuyor.

YouTube ve Google Maps’in haberimize konu olmasının nedeni ise Google i/o etkinliğinde bu hizmetlerin çevrimdışı kullanılabileceğinin duyurulması. Bu duyurudan sonra ağır şok yaşayan kullanıcıları kendine getiren açıklama ise hizmetlerin sadece 48 saat içerisinde geçerli sayılacağı oldu. Peki bu nasıl olacak?

YouTube ve Google Maps Çevrimdışı Kullanılabilecek

Diyelim herhangi bir video izlemek için YouTube’a girdiniz. Orada izlediğiniz yani tamamen yüklenen videoları 48 saat boyunca istediğiniz kadar izleyebileceksiniz. Eğer ben Google Map kullanacağım ve bu hizmet kotama abanmasın diyorsanız, sistem yine aynı mantıkla arama yapmanıza ve daha sonra yaptığınız aramaları görüntülemenize olanak sağlıyor.

YouTube ve Google Maps Çevrimdışı Kullanılabilecek

2015’in son aylarında hayata geçirilecek olan uygulamanın esnetilebileceği konuşuluyor. Ne diyelim, internet kotaları adına kökten çözüm değil ama yine de kurtarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir