YouTube, Belirli Bir Ücret Karşılığında Videoları Reklamsız İzletmeye Hazırlanıyor

Rus Hackerlar, Beyaz Saray’ın Sistemini Hacklediler
8 Nisan 2015
Windows 10’un Mobildeki Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı
10 Nisan 2015

YouTube’da videolara gömülen reklamlar yüzünden bazen bir klip ya da herhangi bir şey izlemek işkenceye dönüşebiliyor. Özellikle gömülü reklamlarda illa o 5 saniyeyi bekleyip ‘reklamı atla’ yazısına tıklamak, bazen denk getiremeyip reklama tıkladıktan sonra tekrar çıkıp yine videoyu izlemeye çalışmak sizi olduğu kadar bizi de sinir etmiyor değil. YouTube da bizi düşünerek (!) bu işkenceyi çekmememiz için belirli bir ücret karşılığında videoları reklamsız olarak izlememizi sağlayan sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Google tarafından yapılan açıklamalarda, YouTube’da reklamsız bir video izlenebilmesi için gerekli çalışmaları bu yıl sonuna kadar tamamlamayı planladıkları belirtildi. Hatta Google’ın bu doğrultuda şimdiden içerik yapımcılarına e-posta göndererek uyarılara başladığı ve videoları abonelik tabanlı serviste göstermek için yeni sözleşmeyi kabul etmelerini istediği belirtiliyor. Google’ın gönderdiği e-postada YouTube’un reklamsız versiyonunu aylık belirli bir ücret karşılığında sunduğu belirtilmiş.

YouTube, video içerik üreticilerine bazı videoları belirli ücretler karşılığında sunabilmeleri için bir plan üzerinde çalışıyor. Bu, eğer bir YouTube kanalında istediğiniz videoları izleyebilmeniz için sunulan paralı abonelik sistemine geçiş yapılması gerektiği anlamına geliyor. Yani kanal yöneticisi istediği videoyu paralı hale getirerek belirli ücret karşılığında izlenmesini sağlayabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir