YouTube Android Uygulamasına Sanal Gerçeklik Desteği Geldi

Twitter’a Beğeni Butonu Geldi!
4 Kasım 2015
Instagram’da 3D Touch ve Apple Pay’li Alışveriş Dönemi Başlıyor!
7 Kasım 2015

YouTube’un mobil uygulamasına 360 derecelik videolar için sanal gerçeklik desteği geldi. Böylelikle cardboard ile bu videolar rahatlıkla izlenebilecek.

Bir süre önce YouTube tarafından getirilen 360 derecelik video desteği ile YouTube platformu üzerinden birçok ilginç ve birbirinden güzel videolar çıkarılmıştı. Hatta film sektörünün de kullanmaya başladığı bu uygulamada 10 Haziran 2016’da gelecek efsanevi World of Warcraft oyununun filmi olacak Warcraft için bir 360 derecelik video bile yayınlanmıştı.

Bu tarz videolarda dilerseniz bir uçağın kokpitinden sanal bir pilotluk deneyimi yaşayabilir, ya da bir ralli macerasını araç içinden takip edebiliyorsunuz. Şimdi ise YouTube’un Android sürümüne gelen VR, yani sanal gerçeklik desteği ile çok daha gerçekçi deneyimlemeleri yaşayabilirsiniz.

YouTube Android Uygulamasına Sanal Gerçeklik Desteği Geldi

Dilerseniz Samsung Gear VR, dilerseniz kartondan bir Google Cardboard yaparak sanal gerçeklik gözlüğü yaparak YouTube’da videoyu açtıktan sonra çıkacak ayarlar kısmından Cardboard’u seçerek bu 360 derecelik videoları kafa hareketlerinizle takip edebileceksiniz. Bu da çok güzel ve zevkli bir detay olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir