Windows 10’daki Video ve Müzik Uygulamaları Yayınlandı

Televizyonunuzda Chrome OS Keyfi
Televizyonunuzda Chrome OS Keyfi
1 Nisan 2015
Facebook, Artık WhatsApp’la Birlikte Çalışacak
6 Nisan 2015

Microsoft, henüz mevcut müzik ve video uygulamalarını değiştirecek çalışma bütünlüğüne ulaşamadı. Zaten şirket, Windows 10’un Teknik Ön İzlemesi‘ni yayınladı, yani işletim sistemi üzerinde çalışılmaya devam ediliyor. Fakat gelen son görsellerde, müzik ve video uygulamalarının nasıl görüneceği hakkında yavaş yavaş bilgi sahibi olmaya başladık.

Öncelikle artık Xbox markasının bulunmayacak olması, kullanıcılara biraz garip gelecektir. Fakat teknik ön izlemeye sahip olanlar, Xbox Music Pass ile herhangi bir dosyayı oynatabilirler. Ayrıca mevcut olan müzik dışında One Drive’a kayıtlı olan şarkılar da açılıyor olabilecek. Müzik Teknik Ön İzleme’nin hala arayüzünde ve dosyalarda problemlerle karşılaşılıyor. Biraz önce de söylediğimiz gibi Microsoft, tüm bu sorunlar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Windows 10'daki Video ve Müzik Uygulamaları Yayınlandı1

Video Ön İzlemede ise MKV ve Xbox Video kaynaklı videolar dahil tüm dosyalar oynatılabiliyor. Film dosyaları açılabiliyor olsa da zaman zaman hata ile karşılaşılıyor. Tüm bu sorunlar, gelecek güncellemelerle ortadan kaldırılacaktır.

Windows 10'daki Video ve Müzik Uygulamaları Yayınlandı

Microsoft’un web mağazasındaki müzik ön izlemesine buradan, video ön izlemesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir