Windows 10 ve DirectX 12’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Facebook, Beğenme Kutusunu Kaldırıyor
20 Nisan 2015
‘Google for Work’ Hesapları İçin USB Bellekli Güvenlik Sistemi Geldi
22 Nisan 2015
Windows 10 ve DirectX 12’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Microsoft, 21 Ocak’taki Windows 10 lansmanında ve sonraki açıklamalarında, son işletim sisteminin yaz aylarının başından itibaren piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Yapılan son açıklamada Windows 10’un çıkacağı net tarih belli oldu.

Microsoft, bu yaz ayının başından itibaren Windows 10 işletim sistemini ücretsiz olarak dağıtacağına dair söz vermişti. Birçok kullanıcı ve uzman da yaz ayının başından ‘en fazla haziran ayında’ işletim sisteminin hizmete sunulacağını düşünüyordu. AMD’nin CEO’su olan Lisa Su, şirketin son dönem finansal raporunun açıklandığı toplantıda, Windows 10’un ve DirectX 12’nin çıkış tarihini net bir şekilde belirtti. CEO’nun açıklamasına göre Windows 10 ve DirectX 12, temmuz ayının sonundan itibaren piyasaya sürülecek.

Windows 10 ve DirectX 12’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Oyun severlerin merakla beklediği DirectX 12, Microsoft’un Nvidia ile birlikte 4 yıllık bir ortak çalışması sonucu ortaya çıkarıldı. DirectX12, işlemcilerin ve ekran kartının verimini en üst seviyeye çıkaracak. DirectX 11’i destekleyen ekran kartları, muhtemelen DirectX 12’yi de destekleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir