Twitter bir süre önce kullanıcılarına sağladığı özellik ile tweetler embed yapılabiliyordu (paylaşımınızı başka sitelere, paylaşım yaptığınız ana kaynakta aktarabilmeye yarayan kod).

Embed kod insanlara ulaşmak, ve Twitter’ın reklamını yapmak konusunda son derece işe yaradı. Twitter da embed kodun bu potansiyelinin farkına varmış olacak ki, yapılan yeni düzenleme ile bu olay artık videolara da uygulanacak.

Bir süredir Twitter üzerinden video çekip paylaşabiliyorduk. Artık paylaştığınız bu videoların embed kodlarını kullanarak başka sitelere doğrudan aktarım yapabileceksiniz.

Twitter Videolarına Embed Kod Desteği GeldiHerhangi bir tweetin ”daha fazla” kısmına tıkladığınızda karşınıza gelecek ”embed video” seçeneği ile, size verilecek embed kod linki sayesinde istediğiniz webitesinde videolarınızı paylaşabilirsiniz.

Twitter Videolarına Embed Kod Desteği Geldi

Özellikle günümüzde teknoloji anlamında önemli bir yeri olan video, YouTube ve Facebook gibi büyük şirketlerin ardından Twitter içinde önemli bir gelir ve reklam kaynağı olacağa benziyor.