Televizyonunuzda Chrome OS Keyfi

Facebook Yeni Özelliği İle Etkinlikleri Konumunuza Göre Sunuyor
31 Mart 2015
Windows 10’daki Video ve Müzik Uygulamaları Yayınlandı
2 Nisan 2015
Televizyonunuzda Chrome OS Keyfi

Eğer televizyonunuza Chrome OS yüklemeyi düşünüyorsanız, Google’ın yeni Chromebit’i size bunun en kolay yolunu sunmakta.

Google’ın Chrome OS’li yeni cihazı, televizyonuza bağlantı ve erişimde size şimdiye kadar sunulan en kolay, en basti yolu sağlıyor. Chromebit adlı cihaz, bir nevi HDMI ucu bulunan, küçük sopa şeklinde bir bilgisayar dersek yanlış olmaz.

Asus tarafından geliştirilen Chromebit, quad-core Rockchip 3288 ARCM Cortex-A17 işlemci, ARM Mali 760 grafik işlem birimi, 2GB RAM, 16GB depolama, bir adet USB port, wi-fi 802.11ac ve Bluetooth 4.0 gibi özellikler barındırmakta.

Televizyonunuzda Chrome OS KeyfiOynar bir başlığa sahip olan Chromebit, böylece arka tarafında girişi bulunan televizyonlara takıldığında herhangi bir sıkıntı çıkartmamakta (duvara monte televizyonlarda falan işe yarar bir özellik).

Chromebit’i kullanabilmek için mouse ve klavye de gerekmekte. Ayrıca Chromecast olayını destekleyen Chromebit, Android-TV’ler ile de kullanılmakta.

Bu yaz piyasaya sunulacak olan Chromebit, Windows 8.1 ile yine benzer bir cihaz olan Intel’in Compute Stick’ine karşı Google’ın kozu olacak. Google tarafından Chromebit’e biçilen fiyat 100 dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir