Skype’a Dünya Genelinde Erişilemiyor!

Notebook ve Tablet Bayram Kampanyası (Eylül 2015)
21 Eylül 2015
16 Tane Basit Karakter, Chrome’u Komple Kilitliyor!
22 Eylül 2015

Günümüzün en yoğun kullanılan haberleşme sistemlerinden olan Skype’a “dünya genelinde” erişim sorunu yaşanıyor. Peki ya neden ve nasıl çözebiliriz? Cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz.

Binlerce firmanın ve milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Microsoft yapımı mesajlaşma ve görüşme servisi olan Skype, 10 yılı aşkın süredir kullanılıyor. Ancak bugün birkaç saattir yaşanan sorun ile ilk etapta “Ülkemizde Skype engellendi” düşüncesi yayılmaya başlanıyorken bu sorunun dünya genelinde olduğu ortaya çıktı.

Yani şirketlerin toplantılarını yaptığı, ofislerde departmanlar arası haberleşmede kullanılan ve kişisel kullanımda da görüntülü görüşme için ilk başvurulan program olan Skype’a internet bağlantınız olsa dahi erişim sağlanamıyor. Erişim sağlamış olanlar ise görünürde bağlantı koptu olarak görünsede görüşmelerini yapabiliyorlar. Yani bu bağlantı kopması öncesi bağlı olanlar şu anda haberleşebilirken, yeni bağlanacak olanlar ve tekrar bağlanmaya çalışanlar Skype’a erişemiyor.

Peki ya bu sorunun sebebi ne? İnternet ortamında dolaşan söylentilere göre bu sorunun sebebi Microsoft’un Skype’a yaptığı yenileme ve sunucu çalışmaları. Ancak görülen o ki bu çalışmalar yerinde gitmemiş ve beklenmedik bu sorun ortaya çıktı. Çözümü ise maalesef şu an için yok.


Skype’tan gelen açıklama da durumdan haberdar olduklarını işaret ediyor. Ekip bu işi çözmek için uğraştığını ve en kısa sürede çözeceklerini dile getirmiş. Bakalım ne kadar sürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir