Sadece Gölgede Bağlanılabilen İnternet Projesi: Shadow Wi-Fi

İnternetin Yeni Çılgınlığı: Agar.io
15 Mayıs 2015
Windows 10’a Korsan Sürümden Geçiş Yapmak Sanıldığı Kadar İyi Değil
19 Mayıs 2015

Genellikle kötü tarafları olduğu düşünülen internet kullanımı, bazen insanların bilinçlenmesinde önemli rol oynuyor.

Günümüzde neredeyse her saniyemizi internete bağlı ve dolayısıyla bağımlı bir şekilde geçiriyoruz. Otobüs, iş yeri, okul ve tuvalet gibi yerlerde kullanmaktan geri kalmadığımız internet, artık vazgeçilmezlerimiz arasında yerini garantiledi.

internet kullanımı, Peru’da gayet etkileyici bir projenin altına imzasını attı. Bu güzel ülkede bulunan Agua Dulce Plajı’na yerleştirilen ‘’Shadow Wi-Fi’’ kulesi beleş internet kovalayanların uğrak yeri olmuş.

Projenin en etkileyici tarafı ise internete sadece gölgede bağlanılabilmesi. Bu sayede, plajda insanların tamamı olmasa da bir kısmi sürekli ve yoğun güneşe maruz kalmıyor ve dolayısıyla cilt kanseri olma riski en aza indiriliyor. Ee onu anladık da gölgenin açısı değişmeyecek mi ? O zaman ne olacak ?

Sadece Gölgede Bağlanılabilen İnternet Projesi Shadow Wi-FiBu durumda devreye sistemin içinde bulunan sensörler giriyor. Bu sensörler güneşin hareketlerini belirliyor ve kablosuz ağ anteninin yönüne ona göre ayarlıyor. Ağa katılan kullanıcıları cilt kanseriyle ilgili bir siteye yönlendirip bilinçlerine bilinç katan uygulamanın yakın zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir