İnternetin Yeni Çılgınlığı: Agar.io

Facebook Messenger’daki Görüldü İbaresini Kapatan Eklenti: Facebook Unseen
14 Mayıs 2015
Sadece Gölgede Bağlanılabilen İnternet Projesi: Shadow Wi-Fi
18 Mayıs 2015

Son dönemin oldukça ilgi gölen tarayıcı tabanlı oyun olan Agar.io gittikçe popülerleşmeye devam ediyor.

İnternet üzerinde fenomene dönüşmüş oyunların arasına bir tane daha katılıyor. Son dönemde forum sitelerinde ve sosyal medyada dikkatimizi çeken bir oyun oldu. Büyük hücrelerin küçük hücreleri yutması üzerine kurulu olan bu oyun acayip derecede bağımlılık yapıyor.

İlk olarak 28 Nisan’da 4chan üzerinden ortaya çıkan oyunun kısa sürede ilgi görmesi oyunu oynamayanlar için şaşırtıcı gelebilir. Basit gibi görünen bu oyun aslında hiçte kolay değil. Bölgelere göre sekiz sunucusu bulunan oyunun listede yer almayan özel Türkiye sunucuları da mevcut.

İnternetin Yeni Çılgınlığı Agar.io

Oynanışı oldukça basit olan oyunda fare haraketleriyle hücrenize yön veriyorsunuz. W tuşu ile küçük parçalar fırlatıyorsunuz. Özellikle büyümesine yardım etmek istediğiniz hücreye W ile kendinizden parça verebiliyorsunuz. Space tuşu ise hücrenizi bölmeye yarıyor. İster bir rakibi yemek için isterseniz daha fazla alan kaplamak için kullanabilirsiniz.

Eğer hücreniz yeteri kadar büyük değilken bölünür ya da parça fırlatırsanız diğer hücreler arasında pek şansınız olmayacaktır. Saldıracağınız hücreye göre bölündükten sonra küçük kalmamanız gerekli aksi halde rakibiniz hücrenizi yutar.

Bölündükten sonra tekrar birleşmek zaman alıyor bu durumda pek ortalıkta dolaşmayıp beklemek faydalı olabilir.

İnternetin Yeni Çılgınlığı Agar.io

Hücreniz büyüdükçe hızınız yavaşlıyor. Buna dikkat etmeniz gerekli. Bölünürken bölünen parçanız hızlıca fırlıyor böylece sizden hızlı olan küçük hücreleri yutabiliyorsunuz. Hücreniz çok büyük boyutlarda ise bölünmeniz pek tavsiye edilmez. Böyle durumlarda bölünürseniz boyutu size yaklaşan hücreler tarafından yutulabilirsiniz.

Oyunda aldığınız isme göre hücrenizin bir skin i olabiliyor. Mesela “Turkey” İsmiyle oyuna girerseniz Türk bayrağı “Earth” İsmiyle girerseniz dünya şeklinde hücreniz oluyor.

Bunun dışında birçok özel tasarımlı hücreleri bulunan Agar.io’da aşağıdaki isimleri alırsanız özel skinlere sahip olabilirsiniz;

 Agar.io Özel Tasarımlı Hücre Adları Listesi;

2ch.hk, 4chan, 8ch, 9gag, ayy lmao, bait, cia,confederate, doge, ea, earth, facepunch, feminism,hitler, isis, kc, mars, matriarchy, moon, nazi, origin,  patriarchy, pewdiepie, piccolo, prodota, qing dynasty, quebec, reddit, sanik, satanist, sir,  stalin, steam, stussy, tumblr, vinesauce, wojak ve yaranaika

İnternetin Yeni Çılgınlığı Agar.io

Agar.io Bayrak Tasarımlı Ülke Adları Listesi;

argentina, australia, austria, bangladesh, belarus, belgium, bosnia, botswana, brazil, bulgaria, cambodia, canada, chile, china, croatia, denmark, estonia, european union, finland, france, german empire, germany, greece, indonesia, hong kong, hungary, imperial japan, india, indiana, iran, iraq, ireland, italy, jamaica, japan, latvia, lithuania, luxembourg, maldivas, mexico, netherlands, nigeria, north korea, norway, pakistan, peru, poland, portugal, prussia, romania, russia, scotland, sealand, south korea, spain, sweden, switzerland, taiwan, texas, thailand, tsarist russia, turkey, ukraine, united kingdom, usa ve ussr

Eğer siz de hala oyunu keşfetmediyseniz buradaki bağlantıdan oyuna giriş yapabilir Agar.io çılgınlığına siz de dahil olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir