Foursquare’in Yeni Reklam Servisi: PinPoint

Android İçin WhatsApp’ın Tasarımı Yenilendi
14 Nisan 2015
Kaybolan Android Telefonunuzu Google Arama Sonuçlarından Bulabileceksiniz
16 Nisan 2015

Foursquare, yeni reklam servisi olan Pinpoint’i tanıttı. Üreticiler ve pazarlamacılar, bu platform sayesinde insanların gittiği yerlere göre reklamlarını verebilecek.

Reklamcılara istatistiksel veri sağlayan Pinpoint, 7 milyar yer bildirimi ve 55 milyon kullanıcının bulunduğu mekanlar hakkında bilgi veriyor. Böylece pazarlamacı şirketler bu verileri kullanarak reklam dağıtımı yapabilecekler. İstatistikler, kişinin mekanı ne kadar sıklıkla ziyaret ettiğini gösteren ve bu ziyaretleri baz alarak oluşan bilgi deposuna göre, kişinin nasıl bir yaşama sahip olduğuna dair bazı veriler ortaya çıkartıyor.

Foursquare zaman zaman ne kadar gereksiz gibi gözüksede aslında önemli veriler depoladığını bu platformla birlikte gösterdi.

Google, Turn and Drawbridge, AT&T, Coors Light, FedEx, Jaguar Land Rover, Samsung Galaxy ve Choice Hotels gibi bir çok önemli markanın ortaklığıyla yayınlanan uygulama şimdiden sağlam iş ortaklarına sahip gibi gözüküyor. Foursquare, ayrıca depoladığı bilgilerin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir video da yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir