Facebook’un Yeni Uygulaması Twitter’a Rakip Olabilir

Snapchat’e Gelen Yeni Özellik, Mobil Veri Tüketimini Minimuma İndirecek
11 Ağustos 2015
PS4’e YouTube Desteği ve Birçok Özellik Geliyor!
13 Ağustos 2015

Facebook’un yakın bir zamanda yayımlayacağı uygulamayla Twitter’a ciddi bir şekilde rakip olabileceği söyleniyor.

Facebook, Twitter’ı tahtından indirmek için son zamanlarda birçok girişimde bulunmaya başladı. Yaklaşık bir hafta önce Periscope’a rakip olacak özel canlı yayın aracı Live for Mentions’ı duyuran Facebook, Twitter’ın bu sefer kendisine has özelliğini kullanarak buradaki kullanıcıların daha çok Facebook’ta zaman geçirmesini sağlayacak bir hamle yapmanın peşinde.

Facebook’un yayımlamayı planladığı uygulama ise şu şekilde işleyecek: Messenger’da olduğu gibi Google Play ve AppStore’dan indirilebilecek uygulamada kullanıcılar, kendilerinin isteği doğrultusunda yayınları seçecek. Sonrasında tıpkı Twitter’da olduğu gibi takipçilerin aynı anda görebileceği maksimum 100 karakterden oluşan bir ileti yazabileceksiniz.

Facebook’un Yeni Uygulaması Twitter’a Rakip Olabilir

Twitter’ın her zaman kendisine has bir tarzı ve kullanıcı kitlesi bulunuyor. O yüzden Facebook’un bu hamlesinin Twitter’da zaman geçiren kullanıcıları kendi bünyesine çok fazla çekeceğini düşünmüyorum. Fakat yenilik, yeniliktir. Facebook’a ne gibi bir getirisinin olacağını ilerleyen zamanlarda yayımlanacak grafiklerle çok daha net anlayacağız, şimdilik konuşmak için erken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir