Facebook Video Sekmesinin Denemelerine Başladı

WhatsApp’a 3D Touch Desteği Geldi!
14 Ekim 2015
Adobe Flash Güncellemesi Yapanlar Dikkat!
16 Ekim 2015

Facebook’un Youtube’un yerini alması amacıyla hazırladığı ve sadece videoların bulunduğu sekmesinin denemelerinin başladığı bildirildi.

Facebook‘un her ay gündeme gelen yeniliklerine birisini daha ekledi. Sosyal paylaşım sitesi, video içeriklerine son dönemlerde oldukça büyük yatırımlar yapıyor. Facebook’un bu yatırımların nedeninin Youtube‘un elinde bulunan liderliği ele geçirmek istemesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Otomatik video oynatma özelliği, yeni video oynatım programı gibi özelliklere ek olarak bu sefer de video sekmesi gündeme geldi.

Facebook’un geçtiğimiz günlerde konuşulan video sekmesi özelliği, bugün yapılan açıklamalarla birlikte resmileşti. Sosyal paylaşım sitesi tarafından yapılan açıklamaya göre bu video sekmesi, sadece videoların bulunduğu ve giriş yapan kullanıcıların sadece videolar izleyebileceği bir sekme olacak. Yani yapı olarak Youtube’un aynısı olacak fakat tek farkı Facebook üzerinden girişin gerçekleştirilebilecek olması. Bu video sekmesi kullanıcıların kullanım sayısını arttırması amacıyla birkaç ek özelliğe de sahip olacak.

Facebook Video Sekmesinin Denemelerine Başladı

Bu özellikler başka videoların reklamlarının yapılması, hesabınızla ilişkili olan videoların gösterilmesi gibi özellikler. Facebook hesabınızda bulunan bilgilerinize göre size farklı sayfalar/kişiler önerip yeni içerikler keşfetmenize de yardımcı olacak. Bütün bu yeniliklerin birleşmesi durumunda Facebook’un video sekmesi ne gibi bir başarı yakalar bilinmez fakat Youtube’un karşısında kullanıcı bilgilerine erişebilmesi gibi bir avantajı bulunan Facebook, bu avantajını iyi kullandığı takdirde önemli bir video platformu haline gelebilir.

Facebook Video Sekmesinin Denemelerine Başladı

Uygulamanın denemeleri şu an sadece iPhone‘larda görülebilir halde. Bazı seçilmiş kullanıcılar video sekmesine erişebiliyor. İlerleyen günlerde denemelerin bitmesiyle birlikte bu yeniliğin diğer cihazlara da geleceği biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir