Facebook, Şikayet Üzerine ‘Şişman’ Özelliğini Kaldırdı

Windows 10'a Ait Yükleme Ekranı Görüntüsü Yayımlandı
Windows 10’a Ait Yükleme Ekranı Görüntüsü Yayımlandı
10 Mart 2015
Sokak Sanatını Android Saatinize Getiren Uygulama
Sokak Sanatını Android Saatinize Getiren Uygulama
12 Mart 2015
Facebook, Şikayet Üzerine ‘Şişman’ Özelliğini Kaldırdı

Facebook’ta ‘nasıl hissediyorsun?’ özelliği içerisinde birçok durum bulunuyor. Bu durumlar arasında şişman da bulunuyordu. Yapılan şikayetler sonrasında Facebook, bu özelliğin kaldırılmasına karar verdi.

24 yaşındaki ABD’li öğrenci Catherine Weingarten, Change.org üzerinden topladığı imza kampanyasıyla Facebook’ta bulunan ‘şişman hissediyorum’ özelliğinin kaldırılmasını istedi. 16 bin imza toplayan öğrenci, Facebook’un bu özelliği kaldırmasını sağladı.

Facebook tarafından dün (10 Mart) yapılan açıklamada, kullanıcılarının kendilerine olan geri bildirimleri dikkate aldıklarını belirterek, seçenekler listesinde bulunan şişmanlığı kaldırdıklarını belirttiler.

Beden imajı üzerinde zararlı olabilecek bir uygulamanın kalkmasından dolayı çok memnun olduğunu belirten Weingarten, şişmanlığın bir his değil insanın bedeniyle ilgili bir durum olduğunu belirterek durumun hisle herhangi bir alakasının olmadığını, kişinin hormonal bozukluğuyla alakalı bir durum da olabileceğini belirtti.

Facebook, Şikayet Üzerine ‘Şişman’ Özelliğini Kaldırdı

Facebook’un kendilerine ulaşan geri bildirimi kabul ederek kullanıcı odaklı bir karar alması, imza kampanyasına katılan kullanıcıları oldukça memnun etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir