Facebook, Pazar Günü Yapılacak Genel Seçimler için “Oy Veriyorum” Butonunu Devreye Sokacak

Facebook “Kaydedilmiş Mesajlar” Özelliğini Denemeye Başladı
3 Haziran 2015
Facebook, İnternet Hızı Yavaş Olan Ağlar İçin Geliştirdiği Android Uygulamasını Dağıtmaya Başladı
5 Haziran 2015

Türkiye’de 38 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı bulunan Facebook, bu pazar günü yapılacak genel seçimler kapsamında kullanıcıların seçimlerde oy kullandıkları bilgisini arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri “Oy Veriyorum” butonunu devreye sokacağını duyurdu. 

Söz konusu bu özellik, Facebook kullanan insanların, hayatlarını doğrudan etkileyen kararlar veren liderler ile daha kolay bir biçimde etkileşimde bulunmalarına yardım ediyor ve Facebook’un dünyayı daha açık ve birbirine bağlantılı hale getirme misyonunun bir parçasını oluşturuyor.

7 Haziran 2015’te Facebook’a giriş yapan seçmenler, Haber Kaynakları‘nın en üstünde bir mesaj görecekler. Bu ikona tıklayan kullanıcılar, kime oy verdikleri bilgisini girmeden, Facebook arkadaşlarına seçimlerde oy kullandıklarını duyurabilecek.

Facebook’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi politikadan sorumlu uzmanı Elizabeth Linder konuyla ilgili şunları söyledi:

İnsanlar her gün Facebook üzerinde önemsedikleri konularla ilgili etkileşimde bulunuyor ve seçimler de sivil diyalogun en güçlü olduğu anlardan birini oluşturuyor. Araştırmalar insanların, Facebook arkadaşlarının oy verme ile ilgili konuştuğunu gördükleri zaman kendilerinin de oy vermeye daha meyilli olduklarını ortaya koyuyor. Seçimlere katılım oranları tüm dünyada oldukça önemli bir konu ve biz de “Oy Veriyorum” butonunun, seçmenlerin oy verdikleri bilgisini daha kolay paylaşmalarını sağlayacağını ve diğerlerini de sandığa gitmek için teşvik edeceğini umuyoruz.”

Facebook, Pazar Günü Yapılacak Genel Seçimler için Oy Veriyorum Butonunu Devreye Sokacak2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir