Casus NES Emülatörü Gunpoder, Tüm İnternet Geçmişinizi Ele Geçiriyor

Yiğit Akü’den Telefonla Bağlanabildiğiniz Akıllı Akü!
10 Temmuz 2015
İngiltere, WhatsApp, Facebook Messenger, iMessage ve Snapchat’i Yasaklıyor!
13 Temmuz 2015

İnternet ortamında bulunan binlerce casus yazılımdan biri daha deşifre oldu. Gunpoder adındaki emülatör, cihazınıza bulaştıktan sonra size ait olan tüm bilgileri dağıtmaya başlıyor.

Yeni piyasaya çıkan Gunpoder adındaki emülatör, NES oyunlarını Android platformunda oynatacağı iddiasıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuştu ancak bu yazılımın sanıldığı kadar masum olmadığı ortaya çıktı.

Ücretsiz olarak cihazınıza indirebileceğiniz Gunpoder, daha sonra size 0.29-0.49 Dolar fiyat aralığında değişkenlik gösteren ömür boyu lisans seçeneği sunuyor. Olayın iç yüzüne baktığınızda ise bu lisansı satın almanız veya alamamanız Gunpoder’ın umurunda bile değil. Çünkü bu emülatörü cihazınıza indirdikten sonra uygulama sizin tüm bilgilerinize ulaşıyor ve internet geçmişinizi sizin hiç alakanız olmayan kişilere mesaj olarak gönderiyor.

Casus NES Emülatörü Gunpoder, Tüm İnternet Geçmişinizi Ele Geçiriyor

Piyasada bunun gibi binlerce uygulama bulunduğunu varsayarsak olayın ne kadar vahim olduğunu anlamak herhalde çok zor olmaz. Eğer kullanmak istediğiniz bir uygulamayı indirmeden önce iyice araştırırsanız bu gibi sorunlara karşı sağlam bir önlem almış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir